close

Aboneaza-te

Scrie numele si adresa ta de email mai jos iar noi iti vom trimite mail de cate ori avem noutati pentru tine.




  

Gala Societatii Civile editia 2012

 Castigatorul Marelui Premiu al Galei Societatii Civile

VODAFONE ROMANIA SI SMURD - PARTENERIAT PENTRU VIATA - Solutia de Telemedicina Organizator: Fundatia pentru SMURD
VODAFONE ROMANIA SI SMURD - PARTENERIAT PENTRU VIATA - Solutia de Telemedicina

 Educaţie, Învăţământ, Cercetare

Fiecare copil in gradinita

Premiul I

Organizator: Asociatia OvidiuRo
Fiecare copil in gradinita

www.istoriacomunismului.ro - o istorie a comunismului romanesc pentru cei nascuti in democratie

Premiul II

Organizator: Fundația pentru o societate deschisă
www.istoriacomunismului.ro - o istorie a comunismului romanesc pentru cei nascuti in democratie

ASTRA FILM JUNIOR 2011

Premiul II

Organizator: FUNDATIA ASTRA FILM
ASTRA FILM JUNIOR 2011

Clubul de Educatie Alternativa

Premiul III

Organizator: Policy Center for Roma and Minorities
Clubul de Educatie Alternativa

 Artă şi Cultură

LiterNet.ro (2011)

Premiul I

Organizator: Asociaţia LiterNet
LiterNet.ro (2011)

Ma numesc Cartier

Premiul II

Organizator: Make a Point
Ma numesc Cartier

Revista Arte & Meserii 2011

Premiul II

Organizator: Asociatia Paspartu
Revista Arte & Meserii 2011

StudentFest 2011 Compromis

Premiul III

Organizator: Organizatia Studentilor din Universitatea de Vest Timisoara
StudentFest 2011 Compromis

Conservarea peisajului istoric din satele sasesti ale Transilvaniei

Premiul III

Organizator: Mihai Eminescu Trust
Conservarea peisajului istoric din satele sasesti ale Transilvaniei

 Apărarea drepturilor individuale / colective

Campania de advocacy "Apel pentru indemnizatia mamelor"

Premiul I

Organizator: Asociatia M.A.M.E.
Campania de advocacy "Apel pentru indemnizatia mamelor"

SUNT SURDO-MUT. VREAU SI EU SA SUN LA 112!

Premiul II

Organizator: Asociatia1 Iunie 2001
SUNT SURDO-MUT. VREAU SI EU SA SUN LA 112!

Femeia Conteaza

Premiul III

Organizator: Asociatia COLFASA
Femeia Conteaza

Administratie publica in beneficiul copiilor

Premiul III

Organizator: Salvati Copiii Romania
Administratie publica in beneficiul copiilor

 Comportament civic şi Participare publică

Hospice la Bucharest International Marathon

Premiul I

Organizator: HOSPICE Casa Sperantei
Hospice la Bucharest International Marathon

Limonada lui Iulian

Premiul II

Organizator: Asociatia BENEVA
Limonada lui Iulian

YouthBank Romania

Premiul III

Organizator: Asociatia pentru Relatii Comunitare
YouthBank Romania

 Sănătate

VODAFONE ROMANIA SI SMURD - PARTENERIAT PENTRU VIATA - Solutia de Telemedicina

Premiul I

Organizator: Fundatia pentru SMURD
VODAFONE ROMANIA SI SMURD - PARTENERIAT PENTRU VIATA - Solutia de Telemedicina

Impreuna Pentru Sanatatea Rurala

Premiul II

Organizator: Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti
Impreuna Pentru Sanatatea Rurala

Parteneriat Norvegiano-Roman (NoRo) pentru Progres in Bolile Rare

Premiul III

Organizator: Asociatia Prader Willi din Romania
Parteneriat Norvegiano-Roman (NoRo) pentru Progres in Bolile Rare

 Incluziune socială

Scoala diversitatii- sectorul 5, promotor al educatiei incluzive si non discriminarii in scoala

Premiul I

Organizator: Asociatia Fluens
Scoala diversitatii- sectorul 5, promotor al educatiei incluzive si non discriminarii in scoala

Big Build 2011

Premiul I

Organizator: Habitat for Humanity Romania
Big Build 2011

Retea de centre de informare - consiliere pentru resortisanti ai unor tari terte

Premiul II

Organizator: Asociatia Alternative Sociale
Retea de centre de informare - consiliere pentru resortisanti ai unor tari terte

RITTO (Romanian International Table Tennis Open )

Premiul III

Organizator: Asociatia Little People Romania
RITTO (Romanian International Table Tennis Open )

Integrare pe  piata muncii: sanse sporite pentru persoanele cu dizabilitati

Premiul III

Organizator: Asociatia COLFASA
Integrare pe piata muncii: sanse sporite pentru persoanele cu dizabilitati

 Servicii de Asistenţă Socială

Centru de interventie timpurie pentru copilul cu dizabilitati

Premiul I

Organizator: Fundatia Inima de Copil
Centru de interventie timpurie pentru copilul cu dizabilitati

Programul "Nu mi-e frica!"

Premiul II

Organizator: Asociatia Little People Romania
Programul "Nu mi-e frica!"

Acces la educatie pentru copiii oamenilor strazii

Premiul II

Organizator: Asociatia Centrul de Studii si Programe pentru Dezvoltarea Serviciilor Sociale Comunitare ASCENDENT
Acces la educatie pentru copiii oamenilor strazii

 Protecţia mediului

Plantam fapte bune in Romania

Premiul I

Organizator: EcoAssist
Plantam fapte bune in Romania

Curatenia de Toamna in Gradina Botanica

Premiul I

Organizator: Asociatia Team Work
Curatenia de Toamna in Gradina Botanica

Valea Teleajenului ECOmunitatea ta!

Premiul II

Organizator: ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila
Valea Teleajenului ECOmunitatea ta!

Fa cadou un copac

Premiul III

Organizator: MaiMultVerde
Fa cadou un copac

 Dezvoltare economică şi socială

ECO H2O - Prima statie de epurare ecologica

Premiul I

Organizator: Mihai Eminescu Trust
ECO H2O - Prima statie de epurare ecologica

Fundatii comunitare in Romania

Premiul II

Organizator: Asociatia pentru Relatii Comunitare
Fundatii comunitare in Romania

Derevo

Premiul III

Organizator: Asociatia pentru Dezvoltare Locala Ivan Krevan
Derevo

 Proiecte şi campanii de VOLUNTARIAT

Big Build 2011

Premiul I

Organizator: Habitat for Humanity Romania
Big Build 2011

Days of Caring United Way - Orange Day GSK

Premiul II

Organizator: United Way Romania
Days of Caring United Way - Orange Day GSK

EcoChampions

Premiul III

Organizator: MaiMultVerde
EcoChampions

 Proiecte pentru TINERET

RoJAM - Fa urmatorul pas!

Premiul I

Organizator: Organizatia Nationala CERCETASII ROMANIEI
RoJAM - Fa urmatorul pas!

Internship Cluj

Premiul II

Organizator: Asociatia Studentilor de la Business
Internship Cluj

SAPTE ANI FARA CUVINTE

Premiul III

Organizator: Asociatia1 Iunie 2001
SAPTE ANI FARA CUVINTE

 Buget - / Eficienta +

LiterNet.ro (2011)

Premiul pentru Eficienta

Organizator: Asociaţia LiterNet
LiterNet.ro (2011)

 IMPACT

Auditul Serviciilor Sociale pentru Copii din Romania

Premiul pentru IMPACT

Organizator: Hope and Homes for Children Romania
Auditul Serviciilor Sociale pentru Copii din Romania

 DURABILITATE

ECO H2O - Prima statie de epurare ecologica

Premiul pentru DURABILITATE

Organizator: Mihai Eminescu Trust
ECO H2O - Prima statie de epurare ecologica

 ORIGINALITATE

Limonada lui Iulian

Premiul pentru ORIGINALITATE

Organizator: Asociatia BENEVA
Limonada lui Iulian

 Proiecte si campanii de CSR

Carrefour pentru Fiecare Copil in Gradinita

Premiul I

Organizator: Asociatia OvidiuRo
Carrefour pentru Fiecare Copil in Gradinita

Gift Matching Unicredit Bank pentru HOSPICE Casa Sperantei

Premiul II

Organizator: HOSPICE Casa Sperantei
Gift Matching Unicredit Bank pentru HOSPICE Casa Sperantei

Un apel pierdut, o copilarie pierduta

Premiul III

Organizator: Asociatia Telefonul Copilului
Un apel pierdut, o copilarie pierduta

 Programe

Sprijinirea/constructia si dotarea, la nivel national, a centrelor de formare SMURD

Premiul I

Organizator: Fundatia pentru SMURD
Sprijinirea/constructia si dotarea, la nivel national, a centrelor de formare SMURD

HOSPICE Casa Sperantei, 2 decenii de Ingrijire Paliativa in Romania

Premiul I

Organizator: HOSPICE Casa Sperantei
HOSPICE Casa Sperantei, 2 decenii de Ingrijire Paliativa in Romania

Dezvoltarea fundatiilor comunitare in Romania

Premiul II

Organizator: Asociatia pentru Relatii Comunitare
Dezvoltarea fundatiilor comunitare in Romania

Reformarea sistemului de protectie a copilului in Maramures

Premiul II

Organizator: Hope and Homes for Children Romania
Reformarea sistemului de protectie a copilului in Maramures

Campania de responsabilizare privind infertilitatea in Romania (2008 - 2012)

Premiul III

Organizator: Asociatia SOS Infertilitatea
Campania de responsabilizare privind infertilitatea in Romania (2008 - 2012)

Telefonul Copilului

Premiul III

Organizator: Asociatia Telefonul Copilului
Telefonul Copilului

 Premiu Dan Manoleli pentru Dezvoltarea Societăţii Civile

Policy Center for Roma and Minorities

 Premii Speciale

Comisia Europeana

Norway Grants and EEA Grants

Swiss-Romanian Cooperation Programme

Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile

Fundatia Soros Romania

Romanian-American Foundation

CEE TRUST - Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe



Copyright © Gala Societatii Civile si Millenium People 2010 - 2017
Site dezvoltat de Netvibes & BORŢUN•OLTEANU D/G/TAL