close

Aboneaza-te

Scrie numele si adresa ta de email mai jos iar noi iti vom trimite mail de cate ori avem noutati pentru tine.




  

Gala Societatii Civile editia 2013

 Castigatorul Marelui Premiu al Galei Societatii Civile

Scoala mea in spital Organizator: Asociatia Little People Romania
Scoala mea in spital

 Educaţie, Învăţământ, Cercetare

Scoala mea in spital

Premiul I

Organizator: Asociatia Little People Romania
Scoala mea in spital

Zambeste, sunt langa tine!

Premiul II

Organizator: Asociatia Catharsis Brasov
Zambeste, sunt langa tine!

Lectia de prim ajutor

Premiul III

Organizator: MaiMultVerde
Lectia de prim ajutor

Scoala de vara internationala Arhipera

Premiul III

Organizator: Fundația pentru o societate deschisă
Scoala de vara internationala Arhipera

 Artă şi Cultură

Tinere Talente

Premiul I

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Tinere Talente

Pro Istoria Fest

Premiul II

Organizator: AsociatiaStarEducation
Pro Istoria Fest

Pentru ce Mergem la Opera?

Premiul III

Organizator: Fundatia Calea Victoriei
Pentru ce Mergem la Opera?

 Apărarea drepturilor individuale / colective

Campionii Paralimpici

Premiul I

Organizator: Asociatia Little People Romania
Campionii Paralimpici

Reseteaza Sistemul - O familie pentru fiecare copil abandonat!

Premiul II

Organizator: ADOR COPIII
Reseteaza Sistemul - O familie pentru fiecare copil abandonat!

SOLIDARITATE PENTRU diz/ABILITATE

Premiul III

Organizator: ASOCIATIA IHTIS
SOLIDARITATE PENTRU diz/ABILITATE

 Comportament civic şi Participare publică

Reamenajarea Parcului Istru conform cu nevoile locuitorilor cartierului

Premiul I

Organizator: Grupul de Initiativa Civica Callatis-Drumul Taberei
Reamenajarea Parcului Istru conform cu nevoile locuitorilor cartierului

Favorit renaste

Premiul II

Organizator: Grupul Initiativa Favorit
Favorit renaste

1 milion de clipe de viata fara durere

Premiul III

Organizator: Fundatia Hospice Casa Sperantei
1 milion de clipe de viata fara durere

 Sănătate

Copilaria nu trebuie traita in spital

Premiul I

Organizator: Asociatia M.A.M.E.
Copilaria nu trebuie traita in spital

"Alinand suferinta adusa de cancer"

Premiul I

Organizator: Fundatia Sfanta Irina
"Alinand suferinta adusa de cancer"

Nu Mi-e Frica!

Premiul II

Organizator: Asociatia Little People Romania
Nu Mi-e Frica!

Impreuna pentru sanatatea rurala

Premiul III

Organizator: Impreuna pentru Sanatatea Rurala
Impreuna pentru sanatatea rurala

 Incluziune socială

Atelierul Ocupational pentru persoanele fara adapost

Premiul I

Organizator: Samusocial din Romania
Atelierul Ocupational pentru persoanele fara adapost

PREVENIREA ABANDONULUI SCOLAR IN JUDETUL GALATI

Premiul II

Organizator: Fundatia Inima de Copil
PREVENIREA ABANDONULUI SCOLAR IN JUDETUL GALATI

Economia sociala - o sansa pentru persoanele cu dizabilitati intelectuale

Premiul III

Organizator: Fundatia Pentru Voi
Economia sociala - o sansa pentru persoanele cu dizabilitati intelectuale

 Servicii de Asistenţă Socială

Revista Temerarii

Premiul I

Organizator: Asociatia Little People Romania
Revista Temerarii

Schimbam vieti prin igiena - Spalatoria sociala

Premiul II

Organizator: Asociatia Portico
Schimbam vieti prin igiena - Spalatoria sociala

Centrul Comunitar Generatii

Premiul III

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Centrul Comunitar Generatii

 Protecţia mediului

La vanatoare de vanatori in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii

Premiul I

Organizator: Asociatia Salvati Dunarea si Delta
La vanatoare de vanatori in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii

Prima cladire educationala din Romania construita pe principii de sustenabilitate si eficienta energetica.

Premiul II

Organizator: Transylvania College
Prima cladire educationala din Romania construita pe principii de sustenabilitate si eficienta energetica.

MHC = Energie $verde$, rauri beton

Premiul III

Organizator: Centrul pentru Politici Durabile Ecopolis
MHC = Energie $verde$, rauri beton

 Dezvoltare economică şi socială

Green Enterpreneurship (Antreprenoriat Verde)

Premiul I

Organizator: Fundatia pentru Parteneriat
Green Enterpreneurship (Antreprenoriat Verde)

Taking Farmers out of Poverty Through Economic Development

Premiul I

Organizator: Fundatia World Vision Romania
Taking Farmers out of Poverty Through Economic Development

Gradini roditoare

Premiul II

Organizator: Agentia Adventista pentru Dezvoltare, Refacere si Ajutor
Gradini roditoare

Dezvoltarea cooperativelor Romano ButiQ

Premiul III

Organizator: Romano ButiQ
Dezvoltarea cooperativelor Romano ButiQ

 Proiecte şi campanii de VOLUNTARIAT

Big Build 2012

Premiul I

Organizator: Habitat for Humanity Romania
Big Build 2012

Bucharest International Marathon

Premiul II

Organizator: Bucharest Running Club/ Maratonul International Bucuresti
Bucharest International Marathon

Ingeri in halate albe

Premiul III

Organizator: Fundatia de Sprijin Comunitar
Ingeri in halate albe

Copilaria nu trebuie traita in spital

Premiul III

Organizator: Asociatia M.A.M.E.
Copilaria nu trebuie traita in spital

Impreuna pentru sanatatea rurala

Premiul III

Organizator: Impreuna pentru Sanatatea Rurala
Impreuna pentru sanatatea rurala

 Proiecte pentru TINERET

Scoala pentru o Romanie Verde

Premiul I

Organizator: Asociatia Zibo Help
Scoala pentru o Romanie Verde

CLUBURILE GRATUITE de WEEKEND - Centrul de Performanta CONIL

Premiul II

Organizator: Asociatia CENTRUL DE PERFORMANTA BEFORE&AFTER SCHOOL CONIL
CLUBURILE GRATUITE de WEEKEND - Centrul de Performanta CONIL

Internshipuri Internationale

Premiul III

Organizator: AIESEC Romania
Internshipuri Internationale

 Buget - / Eficienta +

La vanatoare de vanatori in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii

Premiul pentru Eficienta

Organizator: Asociatia Salvati Dunarea si Delta
La vanatoare de vanatori in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii

 IMPACT

Reseteaza Sistemul - O familie pentru fiecare copil abandonat!

Premiul pentru IMPACT

Organizator: ADOR COPIII
Reseteaza Sistemul - O familie pentru fiecare copil abandonat!

 DURABILITATE

PROGRAMUL DE PREVENIRE A ABANDONULUI SCOLAR SI FAMILIAL

Premiul pentru DURABILITATE

Organizator: Asociatia Hraniti Copiii
PROGRAMUL DE PREVENIRE A ABANDONULUI SCOLAR SI FAMILIAL

 ORIGINALITATE

Energie pentru viata

Premiul pentru ORIGINALITATE

Organizator: Asociatia Romana de Interventie in Situatii de Urgenta
Energie pentru viata

 Proiecte si campanii de CSR

Campania AVON pentru Sanatatea Sanilor

Premiul I

Organizator: Fundatia Simte Romaneste
Campania AVON pentru Sanatatea Sanilor

Un apel pierdut, o copilarie pierduta

Premiul II

Organizator: Asociatia Telefonul Copilului
Un apel pierdut, o copilarie pierduta

Cuvintele dor, nu-i asa?

Premiul III

Organizator: Asociatia Telefonul Copilului
Cuvintele dor, nu-i asa?

 Programe

Crestem impreuna

Premiul I

Organizator: Salvati Copiii Romania
Crestem impreuna

Program MOL pentru sanatatea copiilor

Premiul II

Organizator: Fundatia Pentru Comunitate
Program MOL pentru sanatatea copiilor

Educatie prescolara pentru copii din medii defavorizate

Premiul III

Organizator: Salvati Copiii Romania
Educatie prescolara pentru copii din medii defavorizate

Echipele Mobile

Premiul III

Organizator: Samusocial din Romania
Echipele Mobile



Copyright © Gala Societatii Civile si Millenium People 2010 - 2017
Site dezvoltat de Netvibes & BORŢUN•OLTEANU D/G/TAL