close

Aboneaza-te

Scrie numele si adresa ta de email mai jos iar noi iti vom trimite mail de cate ori avem noutati pentru tine.




  

Gala Societatii Civile editia 20166

 Castigatorul Marelui Premiu al Galei Societatii Civile

Legea 'Fiecare Copil in Gradinita' Organizator: Asociatia OvidiuRo
Legea "Fiecare Copil in Gradinita"

 Educatie, Învatamânt, Cercetare

Lumina pentru ultimele 3 scoli fara electricitate din Romania

Premiul I

Organizator: Asociatia Free Miorita
Lumina pentru ultimele 3 scoli fara electricitate din Romania

O noua scoala pentru Bradet

Premiul II

Organizator: Asociatia Il Giocattolo
O noua scoala pentru Bradet

Imbunatatirea accesului la educatie al copiilor si prevenirea abandonului scolar si familial pentru copii din judetul Galati

Premiul II

Organizator: Fundatia Inima de Copil
Imbunatatirea accesului la educatie al copiilor si prevenirea abandonului scolar si familial pentru copii din judetul Galati

Gradinita de Acasa

Premiul III

Organizator: Organizatia Salvati Copiii filiala Iasi
Gradinita de Acasa

 Arta si Cultura

Colectia Costica Acsinte

Premiul I

Organizator: persoana fizică
Colectia Costica Acsinte

Transport public gratuit pentru cititori

Premiul II

Organizator: Cărțile pe față
Transport public gratuit pentru cititori

Tinere Talente

Premiul III

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Tinere Talente

 Apararea drepturilor individuale / colective

Dreptate pentru Dinte!

Premiul I

Organizator: Asociatia Carusel
Dreptate pentru Dinte!

Copiii cu parinti detinuti: perspectiva unui ONG

Premiul II

Organizator: Asociatia Alternative Sociale
Copiii cu parinti detinuti: perspectiva unui ONG

Reteaua Pro Bono pentru Drepturile Omului

Premiul III

Organizator: Centrul de Actiune pentru Egalitate si Drepturile Omului
Reteaua Pro Bono pentru Drepturile Omului

 Comportament civic si Participare publica

Legea "Fiecare Copil in Gradinita"

Premiul I

Organizator: Asociatia OvidiuRo
Legea "Fiecare Copil in Gradinita"

DPC - Doneaza par copilasilor

Premiul II

Organizator: Societatea Studenților Mediciniști Iași
DPC - Doneaza par copilasilor

Cetateni Activi pentru Bacau

Premiul III

Organizator: Romanian Youth Movement for Democracy
Cetateni Activi pentru Bacau

 Sanatate

Peditel 1791. Urgente si sfat medical pediatric prin telefon, non stop

Premiul I

Organizator: Fundatia Parinti din Romania
Peditel 1791. Urgente si sfat medical pediatric prin telefon, non stop

Dotarea cu echipamente medicale si mobilier medical specific a noii Unitati de Primire Urgente din cadrul Spitalului Clinic de urgenta pentru Copii Grigore Alexandrescu

Premiul II

Organizator: Fundatia pentru SMURD
Dotarea cu echipamente medicale si mobilier medical specific a noii Unitati de Primire Urgente din cadrul Spitalului Clinic de urgenta pentru Copii Grigore Alexandrescu

O sansa pentru viata - renovarea si modernizarea centrelor de transfuzii din Romania

Premiul III

Organizator: Asociatia REACT
O sansa pentru viata - renovarea si modernizarea centrelor de transfuzii din Romania

Fiecare Copil Conteaza

Premiul III

Organizator: Salvati Copiii Romania
Fiecare Copil Conteaza

 Incluziune sociala

Fondul Special Pentru Copii 2015

Premiul I

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Fondul Special Pentru Copii 2015

SOS SURDO-MUTI

Premiul II

Organizator: Asociatia Samaritenilor din Romania
SOS SURDO-MUTI

Si ei trebuie sa aiba o sansa! - Program de sprijin pentru integrarea sociala si profesionala a persoanelor cu tulburari de spectru autist

Premiul III

Organizator: Fundatia Romanian Angel Appeal
Si ei trebuie sa aiba o sansa! - Program de sprijin pentru integrarea sociala si profesionala a persoanelor cu tulburari de spectru autist

Reintegrarea socio-profesionala a tinerilor care parasesc sistemul de protectie a copilului din Romania

Premiul III

Organizator: Hope and Homes for Children Romania
Reintegrarea socio-profesionala a tinerilor care parasesc sistemul de protectie a copilului din Romania

 Servicii de Asistenta Sociala

Culorile copilariei

Premiul I

Organizator: SOS SATELE COPIILOR ROMANIA
Culorile copilariei

Telefonul Varstnicului

Premiul I

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Telefonul Varstnicului

Centrul Sara - servicii integrate pentru adultii cu dizabilitati

Premiul II

Organizator: Asociatia de Servicii Sociale Scut
Centrul Sara - servicii integrate pentru adultii cu dizabilitati

Interventie asistate de animale pentru copii cu dizabilitati neuromotorii

Premiul III

Organizator: Serviciul de Ajutor Maltez in Romania
Interventie asistate de animale pentru copii cu dizabilitati neuromotorii

Tabara YUPPI - Recreere terapeutica pentru copiii cu boli cronice

Premiul III

Organizator: Asociația de Mișcare de Tabăra Yuppi
Tabara YUPPI - Recreere terapeutica pentru copiii cu boli cronice

 Protectia mediului

Agricultura durabila in zone defavorizate ale Romaniei: Conservarea si valorificarea soiurilor de fructe

Premiul I

Organizator: Mihai Eminescu Trust
Agricultura durabila in zone defavorizate ale Romaniei: Conservarea si valorificarea soiurilor de fructe

CampusHub

Premiul II

Organizator: EFdeN
CampusHub

Tinerii ambasadori in lupta cu schimbarile climatice

Premiul III

Organizator: Fundatia TERRA Mileniul III
Tinerii ambasadori in lupta cu schimbarile climatice

Intalnire cu energia

Premiul III

Organizator: HANDS ACROSS ROMANIA
Intalnire cu energia

 Dezvoltare economica si sociala

Made in Rural

Premiul I

Organizator: Fundatia World Vision Romania
Made in Rural

Anotimpuri la borcan

Premiul II

Organizator: Asociatia REACT
Anotimpuri la borcan

Pakivalo ButiQ

Premiul II

Organizator: Asociatia Romano ButiQ
Pakivalo ButiQ

Generatii - Centrul Comunitatii

Premiul III

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Generatii - Centrul Comunitatii

 Proiecte si campanii de VOLUNTARIAT

Voluntari in slujba copiilor bolnavi de cancer din Romania

Premiul I

Organizator: Asociatia Little People Romania
Voluntari in slujba copiilor bolnavi de cancer din Romania

MagiCAMP, tabara copiilor diagnosticati cu cancer

Premiul II

Organizator: Asociatia MagiCAMP
MagiCAMP, tabara copiilor diagnosticati cu cancer

O Altfel de Scoala - Voluntari pentru Comunitatile Rurale

Premiul III

Organizator: Fundatia de Sprijin Comunitar
O Altfel de Scoala - Voluntari pentru Comunitatile Rurale

Caravana "Pune Orasul TAU pe Harta Voluntariatului"

Premiul III

Organizator: Federatia VOLUM
Caravana "Pune Orasul TAU pe Harta Voluntariatului"

 Proiecte pentru TINERET

Prevenire HIV in randul liceenilor din orase mici spre medii

Premiul I

Organizator: Asociatia Semper Musica
Prevenire HIV in randul liceenilor din orase mici spre medii

O meserie pentru viitor

Premiul II

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
O meserie pentru viitor

Grupul A.R.T. - Constientizeaza, spune-ti opinia si treci la actiune! (Be Aware, Raise your voice, Take action)

Premiul III

Organizator: Fundatia World Vision Romania
Grupul A.R.T. - Constientizeaza, spune-ti opinia si treci la actiune! (Be Aware, Raise your voice, Take action)

 Buget - / Eficienta +

Edulier Inapoi la Scoala

Premiul I

Organizator: Asociatia Edulier
Edulier Inapoi la Scoala

 IMPACT

VOLUNTAR IN SPITAL

Premiul I

Organizator: ASOCIATIA DE MEDICINA PENTRU SANATATE PUBLICA
VOLUNTAR IN SPITAL

 DURABILITATE

Niciodata Singur

Premiul I

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Niciodata Singur

 Proiecte si campanii de Responsabilitate Sociala

Promovarea facilitatii fiscale 20% ca modalitate de implicare a sectorului de afaceri in sustinerea sectorului non-profit

Premiul I

Organizator: Fundatia Hospice Casa Sperantei
Promovarea facilitatii fiscale 20% ca modalitate de implicare a sectorului de afaceri in sustinerea sectorului non-profit

Concursul "Incepe sa programezi cu Alice"

Premiul II

Organizator: Adfaber
Concursul "Incepe sa programezi cu Alice"

Prioritate pentru Sanatate

Premiul III

Organizator: Asociatia M.A.M.E.
Prioritate pentru Sanatate

 Programe

Lumina pentru Romania

Premiul I

Organizator: Asociatia Free Miorita
Lumina pentru Romania

Dezvoltarea Centrului HOSPICE cu servicii integrate din Bucuresti

Premiul II

Organizator: Fundatia Hospice Casa Sperantei
Dezvoltarea Centrului HOSPICE cu servicii integrate din Bucuresti

Initiativa Hope and Homes for Children / Ark pentru Romania

Premiul III

Organizator: Hope and Homes for Children Romania
Initiativa Hope and Homes for Children / Ark pentru Romania

O sansa pentru viata

Premiul III

Organizator: Asociatia REACT
O sansa pentru viata



Copyright © Gala Societatii Civile si Millenium People 2010 - 2017
Site dezvoltat de Netvibes & BORŢUN•OLTEANU D/G/TAL