close

Aboneaza-te

Scrie numele si adresa ta de email mai jos iar noi iti vom trimite mail de cate ori avem noutati pentru tine.




 

Castigatori Gala Societatii Civile editia 2018

 Castigatorul Marelui Premiu al Galei Societatii Civile

NOI FACEM UN SPITAL Organizator: Asociatia Daruieste Viata
NOI FACEM UN SPITAL

 Educatie, Învatamânt, Cercetare

Getting civically fit - Educatie civica

Premiul I

Organizator: Funky Citizens
Getting civically fit - Educatie civica

LEXY - platforma in limba romana pentru copiii dislexici

Premiul II

Organizator: Ionescu Bogdan
LEXY - platforma in limba romana pentru copiii dislexici

Indreptar Digital

Premiul III

Organizator: Asociatia Techsoup
Indreptar Digital

 Arta si Cultura

Miscare si Culoare

Premiul I

Organizator: Asociatia Sectia de Coregrafie
Miscare si Culoare

Experience Bucharest

Premiul II

Organizator: Anda Maxim
Experience Bucharest

Viata mea prin ochii tai: O incursiune fotografica in lumea tinerilor institutionalizati din Romania

Premiul II

Organizator: Asociatia The Social Incubator
Viata mea prin ochii tai: O incursiune fotografica in lumea tinerilor institutionalizati din Romania

Orice copil poate calatori

Premiul III

Organizator: Anda Maxim
Orice copil poate calatori

 Apararea drepturilor individuale / colective

Ocolirea parcului Herastrau in siguranta pentru pietoni, persoane cu dizabilitati si biciclisti

Premiul I

Organizator: Asociația HaicuBicla
Ocolirea parcului Herastrau in siguranta pentru pietoni, persoane cu dizabilitati si biciclisti

Sensabilitate - caravana pentru constientizarea surdocecitatii

Premiul II

Organizator: Fundația Sense Internațional România
Sensabilitate - caravana pentru constientizarea surdocecitatii

Campania nationala "Aripi Frante"

Premiul III

Organizator: Asociatia Necuvinte
Campania nationala "Aripi Frante"

 Comportament civic si Participare publica

Scoli Conectate la Comunitate

Premiul I

Organizator: Fundatia Noi Orizonturi
Scoli Conectate la Comunitate

Canal Busters

Premiul II

Organizator: Asociația HaicuBicla
Canal Busters

Fondul ONG in Romania

Premiul III

Organizator: Civil Society Development Foundation/ Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile
Fondul ONG in Romania

 Sanatate

NOI FACEM UN SPITAL

Premiul I

Organizator: Asociatia Daruieste Viata
NOI FACEM UN SPITAL

#cudrag pentru viitor

Premiul II

Organizator: Asociatia Cetatea Voluntarilor Arad
#cudrag pentru viitor

Fiecare Copil Conteaza - Siguranta prin educatie pentru nutritie si sanatate -S.E.N.S.

Premiul III

Organizator: Salvati Copiii Romania
Fiecare Copil Conteaza - Siguranta prin educatie pentru nutritie si sanatate -S.E.N.S.

 Incluziune sociala

Raspiua! - spatiu de joaca pentru toti copiii

Premiul I

Organizator: Asociatia Metodelor Alternative de Integrare Sociala
Raspiua! - spatiu de joaca pentru toti copiii

Playhood - Teatru pentru schimbare sociala

Premiul II

Organizator: Fundatia Policy Center for Roma and Minorities
Playhood - Teatru pentru schimbare sociala

Telefonul Varstnicului

Premiul III

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Telefonul Varstnicului

 Servicii de Asistenta Sociala

Generatii - Centrul Comunitatii

Premiul I

Organizator: Fundatia Principesa Margareta a Romaniei
Generatii - Centrul Comunitatii

Sprijin moral, practic si material pentru varstnici

Premiul II

Organizator: Niciodată Singur - Prietenii Vârstnicilor
Sprijin moral, practic si material pentru varstnici

Casa de tip familial cu numarul 100 "Speranta"

Premiul III

Organizator: Hope and Homes for Children Romania
Casa de tip familial cu numarul 100 "Speranta"

 Protectia mediului

Bio & Co - Cultivam solidaritatea!

Premiul I

Organizator: Ateliere Fara Frontiere
Bio & Co - Cultivam solidaritatea!

Plati pentru biodiversitate bazate pe rezultate

Premiul II

Organizator: Fundatia ADEPT Transilvania
Plati pentru biodiversitate bazate pe rezultate

Plantam fapte bune in Romania

Premiul III

Organizator: Asociatia EcoAssist
Plantam fapte bune in Romania

 Dezvoltare economica si sociala

Luptam impotriva saraciei prin dezvoltare economica

Premiul I

Organizator: Fundatia World Vision Romania
Luptam impotriva saraciei prin dezvoltare economica

Predau Viitor

Premiul II

Organizator: Asociatia Techsoup
Predau Viitor

Permis pentru viitor, editia 2016-17

Premiul III

Organizator: Fundatia Pentru Comunitate
Permis pentru viitor, editia 2016-17

 Premiul Special Organizația NEW ENTRY

Programul "inCerc" de Preventie a Diabetului Zaharat de Tip 2 si a Bolilor Civilizatiei

Premiul I

Organizator: Asociatia Medicover
Programul "inCerc" de Preventie a Diabetului Zaharat de Tip 2 si a Bolilor Civilizatiei

 Proiecte si campanii de VOLUNTARIAT

Zana Merciluta - cabinet stomatologic mobil care acorda gratuit profilaxie si tratament copiilor cazuri umanitare

Premiul I

Organizator: Merci Charity Boutique
Zana Merciluta - cabinet stomatologic mobil care acorda gratuit profilaxie si tratament copiilor cazuri umanitare

Green Service Learning

Premiul II

Organizator: Fundatia Noi Orizonturi
Green Service Learning

BIG BUILD 2017: 36 de case în 5 zile

Premiul III

Organizator: Habitat for Humanity Romania
BIG BUILD 2017: 36 de case în 5 zile

 Proiecte pentru TINERET

KIDIBOT

Premiul I

Organizator: StartEvo
KIDIBOT

Playhood - Teatru pentru schimbare sociala

Premiul II

Organizator: Fundatia Policy Center for Roma and Minorities
Playhood - Teatru pentru schimbare sociala

Prima CARAVANA stradala din Romania de prevenire HIV adresata tinerilor din rural

Premiul III

Organizator: Asociatia Semper Musica
Prima CARAVANA stradala din Romania de prevenire HIV adresata tinerilor din rural

 Programe

Premiul I

Organizator: Code4Romania
Tech for Social Good - Code for Romania

Premiul II

Organizator: Asociatia MagiCAMP
MagiCAMP, tabara copiilor diagnosticati cu cancer

Premiul III

Organizator: Fundatia FARA
Foyer - Sansa tinerilor ce parasesc institutiile de stat

Premiul III

Organizator: Ateliere Fara Frontiere
Educlick -10 ani de solidaritate digitala

 Inițiative Cetățenești

Fondul pentru Democratie

Premiul I

Organizator: Geeks for Democracy (G4D)
Fondul pentru Democratie

Medias Alert

Premiul II

Organizator: Medias Alert
Medias Alert

LEXY - platforma in limba romana pentru copiii dislexici

Premiul III

Organizator: Ionescu Bogdan
LEXY - platforma in limba romana pentru copiii dislexici

 Campanii de comunicare pe teme sociale

Premiul I

Organizator: Asociatia MagiCAMP
MagicHOME, Scaunul Solidaritatii

Premiul II

Organizator: Fundatia Vodafone Romania%Asociatia Daruieste Aripi&Asociatia Inima Copiilor
Campanie de comunicare pentru proiectul de modernizare a Sectiei de terapie intensiva nou-nascuti de la Spitalul Judetean Constanta

Premiul III

Organizator: Fundatia Motivation Romania
#PeBune?

 Premiul Special pentru INOVATIE

MagicBOX, ajutoare lunare pentru copiii diagnosticati cu cancer

Premiul I

Organizator: Asociatia MagiCAMP
MagicBOX, ajutoare lunare pentru copiii diagnosticati cu cancer



Copyright © Gala Societatii Civile si Millenium People 2010 - 2019
Site dezvoltat de Netvibes & BORŢUN•OLTEANU D/G/TAL